Momentálně na blogu probíhá rekonstrukce rubrik. Dočasně se orientujte podle archívu, prosím.

Děkujeme.

Změna textury obrazu v s3oc a s3pe

8. července 2012 v 22:27 | Sunshinesims team | Tess |  Jak na downloady

Jak změnit vzhled obrazu?

c.č.

Měnit textury jsem se naučila na blogu ArSePo. Snažila jsem se napsat návod vlastními slovy.
(dají se měnit textury u skoro všech předmětů, pokud víte, jak na to)

Nejprve si stáhněte:
s3oc (vyexportování předmětů ze hry do .package)
s3pe (ten umí plno věcí)
Paint.NET (pravý sloupec - bude potřeba na změnu obrázku)
Nejprve spusťte s3oc a nastavte si cestu k jednotlivým datadiskům (Settings > Game folders...)

Až budete mít hotovo, dejte close.
Potom dejte Cloning > Normal objects.

Zobrazí se Vám seznam předmětů na levé polovině okna a náhled + informace na pravé polovině okna. Vybereme si nějaký plakát, já si vybrala PaintingPosterPopstarMaleGuitar.

Pak klikněte na tlačítko Clone or Fix... a změní se levá část okna (pokud se Vám tam bude zobrazovat po stisknutí tlačítka Clone or Fix nějaké okno, dejte cancel). Zaškrtněte Renumber/rename internally a do okna níže zadejte nové unikátní jméno Vašeho nového plakátu.
Klikněte na tlačítko Start a vyberte si, kam chcete .package soubor uložit (třeba na plochu). Program bude chvíli pracovat a vytvoří Vám .package soubor.
Teď si spusťte s3pe a dejte File > Open. Zvolte si soubor package, který jste si před chvílí vytvořili. Otevře se Vám okno s tabulkama. My se zaměříme na sloupec s nadpisem Tag. Tam se podívejte na soubory s _IMG právě v tomto sloupci. V pravém sloupci se Vám opět bude ukazovat náhled, takže se podívejte, který je právě ta textura, kterou chceme změnit.
Klikněte na ten soubor pravým tlačítkem a dejte Export > To file. Uložte ho někam po ruce a nepřejmenovávejte ho ani nezavírejte s3pe!!!
Teď v programu Paint.NET otevřte tento soubor a POUZE OBRÁZEK, KTERÝ CHCETE ZMĚNIT nahraďte tím novým! Pak ho uložte s těmito hodnotami (je opravdu důležité to tak nastavit).

Pak si opět otevřte s3pe, klikněte pravým tlačítkem na ten stejný soubor a dejte Import > From file. V této tabulce si najděte Váš upravený obrázek a otevřte ho - pak se Vám zobrazí nějaká další tabulka, kde NIC NEMĚŇTE, pouze se ujistěte, že máte zaškrtnuté Replace duplicates a dejte ok.
Tip: V souborech STBL si můžete upravit popis předmětu. První bývá angličtina, třetí čeština. Klikněte na soubor pravým tlačítkem a dejte Edit STBL... Pak si snad poradíte.
Tip 2: V souboru OBJD je možné změnit různé vlastnosti, jako např. cenu (Price). Postupujte podle obrázku:

Objeví se Vám tabulka. Hodnoty vpravo se dají přepsat.

Až budete mít vše hotové, dejte File > Save a všechny změny se uloží. Poté soubor .package vložte do hry tak, jako ostatní downloady.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
© SunshineSims 2012 - 2013 | design vytvořila Tess